top of page

Serkan KAYA

Normallik içinde bulunulan bağlama göre değerlendirilir. Örneğin 1700'lerin İngiliz erkekleri gibi perukla gezmek 1700'lerde normal, bugün ise anormaldir. Buna göre en başta patronun çıldırdığı ülkemizde benim bir miktar anormal davranmam bulunduğum bağlama göre normal olmalıdır. İnsanlar tarafından kimi zaman garip karşılanan bu ressam aslında normal, ülkem insanı bir miktar anormaldir. 

Sanata aşırı ilgiliyken nasıl olduysa bir anda tüccara dönüştüm ve geleneksel resimden dijital resime geçtim. Hızımı alamayıp kiloyla şiir satmaya başladım ardından Nurullah Samet Yılmaz ve Kaan Başar Candaş'ın toplamda 3 kitabının 4 ayda piyasaya sürülmesini sağladım.

​Tıp öğrenciliği hayatımda 2 defa sergi açtım. "Abi vallahi tüccarlığım sanat içindir." diyerek yayıncılık ve dijital alanda yetkinliklerini arttırmaya devam ediyorum. Türk Medikal İllüstratörler Grubu üyesi olarak temelde medikal illüstrasyon, ek olarak da grafik tasarım, yayıncılık, web tasarım vb alanlarda tam zamanlı çalışmayı hedefliyorum.

Nurullah Samet ve Kaan Başar iki yakın arkadaş. Ben ise onlarla kurdukları öğrenci kulübü vasıtasıyla arkadaşlık kurdum. İkisinin kurduğu sanat kulübü çatısı altında 2 sergi açtım. Kim bilir kaç resim için de ilham ve motivasyon buldum. Kader kulüple bağımı kopardı, Samet ve Kaan ile koparmadı. İyi ki de koparmadı. Resim sanatım ve bilgisayardaki teknik altyapımla onlara sanatta eşlik etmek benim için zevk.

Sanatımı yaparken para karşıma hep engel olarak çıktığı için tüccar oldum. O engel kalkana kadar da tüccar kalacağım.

www.serkankaya.art

Instagram: @serkankaya.art

drserkankaya.art@gmail.com

resim5.jpg
bottom of page